....text bude doplněn

MČR v Sálové kopané - kvalifikace JIH

24. ledna 2014

Turnaj v českobudějovické hale Na Sádkách

Hrálo se jako každoročně systémem každý s každým po dobru 2x12 min. Hned v úvodním zápase na nás čekaly rivalky ze Sezimova Ústí, kterým jsme bohužel podlehly 1:2. Dále jsme však prošli turnajem bez zaváhání. Utkání s Borovany bylo celkem vyrovnané, rozhodla jen jedna branka, kdy z rohu hlavičkovala Šteflová. V zápasu proti Mokrému se střelecky dařilo lépe, úspěšně vsítila opět Šteflová a dvakrát Plucarová. Vyrovnaný duel s Protivínem po trefě Peckertové zaváněl remízou, ale naštěstí se i s puchýři trefila Pilařová (lepší je mít vlastní boty :o) a další vítězství bylo naše. S Hradištěm jsme už nezaváhali a vítězství 3:0 nám zajistilo celkové druhé místo (branky: Peckertová, Plucarová, Šteflová). Zuzka Šteflová byla vyhlášena nejlepší hráčkou turnaje.

Futsalový turnaj

O víkendu 21. a 22. června 2014 se v otrokovické sportovní hale uskutečnil finálový turnaj již 8. ročníku MČR ve futsalu FIFA – kategorie žen. Zúčastnilo se 10 celků, které se v sobotu utkaly ve dvou základních skupinách.

Ve skupině „A“ se představil AC Gamaspol Jeseník (vítěz Olomouckého KP), FC Pumy Šumperk (3. místo Olomouckého KP – náhradník za domácí celek, který zrušil svou účast), FC Betis Kadaň (3. místo v divizi „A“, nejlepší celek Ústeckého kraje), jeden z největších favoritů na prvenství DFT Sokol Vysočany (obhájce z loňského roku, 2. tým Pražského přeboru) a Sokol Jindřichův Hradec (vítěz Jihočeského KP).

Ve skupině „B“ se střetly celky FK Panorama Ostrava (vítěz Moravskoslezského KP), FC Nástěnky Brno (vítěz Jihomoravského KP), FK Rakovník (vítěz divize „A“, nejlepší celek Středočeského kraje), Chemcomex Sokol Vysočany (vítěz Pražského přeboru) a FC Démoni Česká Lípa (7. místo v divizi „A“, nejlepší celek Libereckého kraje).

Ve skupinách se hrálo 2x12 min hrubého času, v dalších zápasech pak 2x15 minut. Do nedělních bojů postoupily první tři celky z každé skupiny, vítězové skupin postoupily rovnou do semifinále, týmy na 2. a 3. místech základních skupin se střetly o další postup do čtvrtfinále.

A jak to bylo s námi?

Vyjeli jsme již v páteční odpoledne, jak jinak než mikrobusem, se suprovým řidičem později přezdívaným „Óčko.“ V Otrokovicích jsme se ubytovali v hotelu Baťov a absolvovali poctivou teoretickou přípravu na zápasy.

V prvním sobotním zápase s Gamaspolem Jeseník jsme dlouho drželi bezbrankový stav, až tři minuty před závěrečným hvizdem Papežová nakopla před bránu míč, který Šteflová usměrnila do sítě … a první zápas = první vítězství 1:0. V dalším duelu s Kadaní jsme podcenili úvodní minuty a brzy prohrávali 0:2. Pak již bylo utkání vyrovnané, nicméně se nám nepodařilo vstřelit gól, naopak soupeřky před koncem upravily skóre na 0:3. Do zápasu proti Šumperku jsme vstoupili zase soustředěné a s bojovností. Po pěkné kombinaci přihrávala na gól opět kapitánka Papežová a tentokrát zakončovala krásnou střelou Peckertová. Jednobrankový rozdíl jsme udrželi až do konce … třetí zápas = se dvěma vítězstvími jasný postup ze skupiny! V posledním zápase proti jasnému favoritovi DFT Sokol Vysočany v čele s P. Divišovou jsme nechtěli příliš inkasovat. Ale po gólu Šlapanské jsme více otevřeli hru a nakonec byli rádi za výsledek „jen“ 1:8.

Náš postup znamenal hledání dalšího ubytování, tentokrát v internátu zdejší střední průmyslové školy. Volné odpoledne jsme si užili relaxací u blízkého Štěrkoviště, kde se mimo jiné konal extrémní triatlonový závod Moravianman, jehož účastníci právě v pozdní odpoledne dobíhali maraton. Obdivný pohled na ně nejenže zhojil naše rány, ale velmi zpříjemnil čekání na další den.

Pořadí skupiny A: 1. DFT Sokol Vysočany, 2. FC Betis Kadaň, 3. Sokol JH, 4. AC Gamaspol Jeseník, 5. FC Pumy Šumperk

Pořadí skupiny B: 1. Chemkomex Sokol Vysočany, 2. Nástěnky Brno, 3. FK Rakovník, 4. Démoni Česká Lípa, 5. FK Panorama Ostrava

V neděli jsme úvodní zápas, čtvrtfinále, hráli proti Nástěnkám Brno. Soupeřově tlaku jsme zpočátku slibně vzdorovali, ale po druhém gólu do naší sítě nám již nestačili síly a prohráli 0:5. Do zápasu totiž už nenastoupila zraněná Šteflová, ani Vybíralová, což se znatelně rojevilo na naší výkonnosti. Čekal nás závěrečný duel o 5. příčku, opět s Betis Kadaní. Tentokrát jsme s nimi hráli vyrovnanou hru, šance byly na obou stranách, nicméně úvodní gól daly soupeřky a my již neměli sílu na srovnání skóre.
S konečným 6. místem jsme však spokojeni, na turnaji jsme zanechali dobrý dojem a hlavně jsme si vše náležitě užili. :o)

1. DFT Sokol Vysočany
2. Chemcomex Sokol Vysočany
3. FK Rakovník
4. Nástěnky Brno
5. Betis Kadaň
6. Sokol Jindřichův Hradec
7.-10. AC Gamaspol Jeseník, Démoni Česká Lípa, FC Pumy Šumperk, FK Panorama Ostrava

Zde jsou výsledky všech zápasů, tabulky, pořadí...

FOTBAL.CZ - Futsal --->

fotogalerie --->

Sokol JH - Sezimovo Ústí 4:3

23. března 2014

Díky vstřícnosti vedení fotbalové klubu SK Horní Žďár, kdy nám František Cviker poskytl azyl na jejich travnatém hřišti, jsme za nepříznivého počasí nastoupili k utkání ve velmi oslabené sestavě. Chyběly nám posily z Kaplice, obránkyně Zatřepálková, záložnice Pragerová a zejména naše výtečná stoperka Kučerová. Jejich absence byla znát hned v prvních minutách utkání, kdy jsme po chybách v obraně inkasovali gól již v 10´ a následně v minutě 20. Sezimovo Ústí nás překvapilo velmi pohlednou hrou, soupeřky byly velmi aktivní, technické a vedení je dostalo ještě do většího tlaku. Postupem času se ale hra začala vyrovnávat a po zahrání standardní situace se v 35´podařilo Neidrové dorážkou stav korigovat na 2:1 v náš neprospěch. V kabině trenér Šmatlák udělal menší vítr a po jeho výtkách nastoupily do druhého poločasu úplně jiné Sokolnice. Hra se zpřesnila, začalo se více bojovat a vytvářely se slibné akce se zakončením. Již v 50´ skóre srovnala po úniku Tlachnová. Soupeřky byly zaskočené a začaly místo hry více diskutovat, což se jim nevyplatilo a byl proti nim nařízen přímý kop. Ten s přehledem proměnila krásnou střelou k tyči Šteflová a poslala nás do vedení. Soupeřky sice hrozily z rychlých akcí po pravé straně, ale ty naštěstí úspěšně likvidovala brankářka Vávrová. V 70´ Plucarová vybojovala na polovině soupeřek míč a své sólo zakončila brankou na 4:2. Posledních deset minut jsme dohrávali v deseti hráčkách, neboť ze hry odstoupila pro svalové zranění Neidrová. Soupeřky této příležitosti využily a v 88´ korigovaly skóre na 4:3. To bylo ale vše, co se jim podařilo, a tak si náš skalp neodvezly. Nutno podotknout, že jsme opravdu hráli ve velmi oslabené sestavě, ale i přes tuto skutečnost se nám podařilo utkání dovést do vítězného konce. Skvělý výkon v našem týmu podala záložnice Kručayová.
Sestava: Vávrová, Peckertová, Šteflová, Lehejčková, Šlapanská, Neidrová, Pilařová, Kručayová, Tlachnová, Plucarová, Kösslová.

Turnaj ve futsalu FIFA

22. února 2014

Krajská soutěž žen

Již 5. ročník této soutěže se uskutečnil tradičně v hale Na Sádkách v Českých Budějovicích. Účastilo se pět týmů - Sokol J.Hradec, Sokol Sezimovo Ústí, TJ Hradiště, JAFA Platan Protivín a Calofrig Borovany - čímž se zaručil spravedlivý systém každý s každým 2x15 minut. Turnajem jsme prošli bez porážky a zajistili si tak postup na republikové finále, které se koná 21. a 22. června v Otrokovicích.

Jihočeský fotbal.cz --->

MČR v sálové kopané 2013/2014

12. a 26. ledna 2014

Jihočeská kvalifikace 12. 1. 2014

Osm ženských týmů bojovalo v českobudějovické hale Na Sádkách o postup na MČR v sálové kopané. Hrálo se ve dvou čtyřčlenných skupinách, každý s každým. První dvě družstva ze skupin postoupily do semifinále, třetí družstva se utkaly o 5. místo, čtvrtá družstva ze skupin o 7. místo. Hrací doba byla 2 x 15 minut (jen o 5. a 7.místo 1x10 minut). Při nerozhodném výsledku rozhodovaly penalty.

Složení skupin:
SKUPINA A - Mokré, Protivín, Borovany, Kaplice
SKUPINA B - Hradiště, Sezimovo Ústí, Jindřichův Hradec, Lažiště

Po počátečním rozkoukání se a zvyknutí na pravidla (auty i rohy se házely, malá domů se mohla hrát vícekrát za sebou,...) jsme všechny tři zápasy ve skupině celkem suverénně vyhrály a zajistili si tak postup do semifinále.
J. Hradec - Sezimovo Ústí 7:2, J. Hradec - Hradiště 4:1, J. Hradec - Lažiště 4:3
V boji o finále jsme těsně porazili Protivín 3:2 a mířili do finále. Zde na nás čekala Kaplice. Vyjímečně jsme začali dobře, ale náskok 2:0 jsme neudrželi a po vyrovnání na 2:2 následoval penaltový rozstřel. V něm byl soupeř úspěšnější, takže jsme obsadili konečné 2. místo. Postup na republikové finále v Praze jsme si tím zajistili, neboť postupovaly první tři družstva.
Nejlepší střelkyní turnaje byla Lenka Pilařová.